Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledne invalidního důchodu

Autor Dedková
Předmět Dotaz ohledne invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by měl nárok na invalidní důchod nemocný s diagnozou chronická glomerulonefritis s nefrotickým syndromem a proteinurií. Ztráta bílkovin je  u něj 3 - 4 křížky, má vysoký tlak. Je velmi často unavený, má přísnou dietu, nesmí pracovat na směny, ve stoje, v předklonu, venku, musí být v teple, nesmí zvedat břemena, prochladnout. Musí velmi často pít a má vysoký krevní tlak, trpí často bolestmi ledvin a kolikami. Lékař doporučil pouze čtyřhodinovu pracovní dobu a také žádost o invalidní důchod. Nemoc má od dětství, zavinili to jednoznačně v nemocnici, kdy jej přijali se zánětem středního ucha. Lékař, který měl tehdy službu, přijal  pacienta se spalničkami, a rozhodl o jeho umístění na běžný pokoj, nikoliv na infekční oddělení. Samozřejmě onemocněil spalničkami i ostatní pacienti a postihlo to v jeho případě ledviny.  Z nemocnice se tehdy vrátil až za více než půl roku, nemocný na doživotí. Dá se říci, že mu to ovlivnilo celý život. Nemohl studovat obor, který chtěl, nemůže dělat práci, o kterou měl zájem.Za odpověď velmi děkuji. Dedková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dedková,

pokud Vám lékař doporučil požádat o ID, tak si myslím, že byste tak učinit měla. nejsem posudkovým lékařem, tudíž Vám nemohu více poradit. Žádost se podává na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása