Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně invalidního důchodu

Autor Maxmilian
Předmět Dotaz ohledně invalidního důchodu
Dotaz Dobry den,jsem pozivatelem částečného invalidního důchodu,chtěl bych se zeptat od jakého data mi muže byt důchod odebrán, resp.zda muže SSZ požadovat vracení vyplácených invalidních důchodu zpětně.?děkuji maxmilian Novy

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nový,

vyplacený důchod nemůže být vracen zpětně. Může být snížen či odebrán pouze na základě rozhodnutí ČSSZ, a to dnem rozhodnutí Posudkové lékařské komise. Pokud by Vám však byl ID vyplácen z důvodu nějaké chyby či podvodu, tak samozřejmě, že ČSSZ by vyžadovala zpětné vrácení neoprávněně vyplacené dávky.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.