Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně ID

Autor Gertruda
Předmět Dotaz ohledně ID
Dotaz

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.Léčim se s diagnozou F31.1 pět let.Zažadala jsem si  ID v roce 2007.V 6/09 mi byl důchod odebrán.Byla jsem hospitalizována na psych.odděleni  v 8/07,6/08,2/2010.Když mi byl loni důchod odebrán tak jsem byla na tom psychický špatně.Rozhodla jsem se i na doporučení lékaře vyčkat a v lednu jsem si o důchod opět zažádala.Bohužel jsem neúspěla.,nerozumím tomu . Ve frýdeckém okrese měly moje spolupacěntky id.a na karvinsku mi pan doktor řek ,že sice nejsem zdráva ,ale nejsem invalidnií.Nákupy a vyřízovaní po úřadech absolvují dcery.se mnou nebo samyI na tu komisi musím mít doprovod,ale jak dál nevím.Manžel je kvadruplegik.Já jsem pečujicí osoba,ale kdyby mi denně nepomahaly dcery s rodinami tak by musel být umistěn asi někde v ústavu.Je to snad trest za to že ho máme doma?Jinak si to nedovedu vysvětlit že mi byl dúchod odebrán.Prosím jak dál?Mám víc potíži,ale o všem se nechci rozepisovat.Poradťe mi prosím..Děkuji a zdravím.Gertruda

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gertrudo,

doporučuji Vám abyste co nejdříve vznesla námitku proti rozhodnutí ČSSZ o odebrání ID.  Tuto námitku musíte vznést co nejdříve, pokud by Vám nebylo vyhověno v námitkovém řízení, tak se můžete ještě obrátit na Správní soud. Bez podání námitkyse později nemůžete obrátit na soud a žádat soudní přezkum rozhodnutí ČSSZ. Lhůta pro podání námitky musí být uplatněna do 30 dnů od doručení rozhodnutí a žadatel je musí zaslat přímo na ústředí ČSSZ, Křížová 25, 225 08 Praha 5. Zároveň máte právo na to, aby Vám byl doručen posudek o zdravotním stavu, který byl odkladem pro rozhodnutí o odebrání ID.

S pozdravem Václav Krása