Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně ID

Autor Blanka
Předmět Dotaz ohledně ID
Dotaz Dobrý den pane Krása. Jsem v ID II stupně do března lonského roku jsem měla přiznaný důchod 50%,po té mi ho zvýšily na 60%.Zajímalo by mě,zda se zvyšuje částka v korunách o těch 10%,nebo jestli zůstává stejná. Moc děkuji za ochotu a odpověd. Marešová Blanka

Odpověd na dotaz:

Dobrý den paní Marešová,

výše ID II. stupně Vám nebude zvýšena. Pouze v případě, že by ztráta Vašich pracovních schopností dosáhla 70 %, a tím by Vám byl stanoven ID III. stupně, došlo by ke zvýšení ID, a to na dvojnásobek.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.