Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně Důchodového výměru

Autor Martina
Předmět Dotaz ohledně Důchodového výměru
Dotaz

Dobrý den p.Kráso. Můj dotaz se týká tzv. Důchodového výměru. Dnes mi bylo doručeno vyjádření o uznání Invalidity 2.stupně. které mi bylo zasláno OSSZ. Mě by zajímalo za jak dlouho nebo v jaké zákonné lhůtě by mi měl být doručen Výměr důchodu a kdy bych měla dostat první výplatu? Invalidita mi byla uznána od 26.11.2012. Děkuji za Vaši odpověď a s pozdravem paní Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

peníze obdržíte zpětně k datu 26. 11. 2012. je však možné, že chvíli ještě na peníze budete čekat. Přesto se domnívám, že v únoru byste mohla obdržet zálohu na důchodové dávky.

Pokud jde o rozhodnutí, tak to můžete čekat delší dobu, protože ČSSZ poslední dobou nezvládá administrativu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.