Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz odvolání, nesouhlas s rouodnutím o ID 2 stupeň,žaloba

Autor Adéla
Předmět dotaz odvolání, nesouhlas s rouodnutím o ID 2 stupeň,žaloba
Dotaz

Dobrý den  p. Krása,moc bych Vás chtěla poprosit o radu.Mám celkem 3 onemocnění na které mohu mít 100% 2.stupeň ID. Na jedno z onemocnění jsem žádala již 2x o 3 stupeň.Od 2 lékařů specialistů ve stejném oboru mám napsáno , že zdravotní stav je těžký a zhoršující se již delší dobu a  že nejsem schopna pracovního zařazení a nemohu nastoupit v žádném případě ani s omezenou možností do pracovního procesu.Posudkový lékař se  vysmál a řekl , že on je specialista a je proškolen na tuto práci a on rozhodne zda jsem či nejsem schopna práce.Vyloženě si mne vychutnává a ponižuje.Jak postupovat pokud opět vše zamítne a prohlásí doporučení specialistů za nedostačující a i to , že splňuji zařazení do stupně 3 dle tabulky duchodového zařazení dle onemocnění a stavu onemocnění?Jak se bránit vůči takovému posudkovému lékaři?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Adélo,

pokud neuspějete ani při námitce, tak máte 60 dní na podání správní žaloby. Správní žaloba se podává ke krajskému soudu a nemusí Vás zastupovat advokát a neplatí se žádné poplatky. Stačí, když napíšete, že podáváte žalobu proti rozhodnutí o zamítnutí Vaší námitky ve věci žádosti o III. stupeň ID. Dále musíte uvést, že jste přesvědčena o tom, že posuzújící orgán neposoudil správně všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji