Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na žádost o ivalidní důchod

Autor Ilona Špičková
Předmět dotaz na žádost o ivalidní důchod
Dotaz Dobrý den pane Krása.Prosím o radu.Již rok jsem na neschopence s bolestmi kolene a zad ,které jsem měla již pár let.Po vyšetření mám nález na zádech ,ale na operaci to není A po 8 měsících mi byl zjištěn bechtěrev a artroza kolene 2.stupně.Jsem omezená v jakékoli činosti,protože po nějaké chvíli třeba hodina vaření,nebo vyřizování ve městě,jsem úplně neschopná bolestmi v zádech i kolene.Prostě nefunguji.Chci se zeptrat jestli si myslíte že bych si mohla zažádat o důchod a jestli by mi mohl v mém případě přiznán,třeba jen částečný.Moc děkuji za odpověd.Ilona

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Špičková,

nejsem posudkový lékař a tak nemohu posoudit Váš zdravotní stav. Vzhledem k tomu, jak popisujete svůj zdravotní stav, doporučuji Vám, abyste si podala žádost o invalidní důchod. Žádost se podává na Českou správu sociálního zabezpečení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji