Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na výši důchodové dávky

Autor Lucie Horvátová
Předmět Dotaz na výši důchodové dávky
Dotaz

Dobrý den,

před měsícem jsem byla u posudkové komise, která můj zdravotní stav přeposoudila z 3.ID na 1.stupeň invalidity. Bylo mi řečeno, že jelikož jsem v invalidním důchodu byla ještě před 1.1.2010, mám nárok ještě rok pobírat stejnou dávku jako jsem měla doteď ve 3.stupni a až po roce mi dávku sníží.

Dnes mi dorazilo rozhodnutí z ČSSZ, že od příštího měsíce mi budou posílat nově vyměřenou dávku pro 1.stupeň. Mám se odvolat, nebo je zas nějaký nový zákon?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horvátová,

doporučuji Vám, abyste se dostavila na OSSZ a nechala si věc vysvětlit, protože pokud jste po 1. 1. 2010 nebyla u posouzení zdravotního stavu až nyní, skutečně byste měla pobírat ještě 13 plateb v původní výši.