Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na stupeň invadity a možného přiznání plného inv.důchodu

Autor M.Přibík
Předmět dotaz na stupeň invadity a možného přiznání plného inv.důchodu
Dotaz

dobrý den pane Kráso,

moc Vás prosím o radu. Je mě 40let a od 10let mám po úrazu el.proudem komplet.amput.phk a lhk funkční tak na 60/70%.( v lhk porušené nervy a strostlé vazy. Ruka jde zatnout v pěst tak na 60% a samostatně prsty ohnout vúbec nelze. Navíc 3prsty nemají vůbec cit. K tomu se léty přidává velká deformace těla. Trpím vel.bolestmi zad. Dále vel.bolestmi v levé ruce. Rehabilitace a cvičení těla moc nepomáhá. Dle ortopeda celkový nepříznivý vývoj nemoci.

Pobírám částečný invalidní důchod I.stupně ve výši 5000,-.

Má otázka zní pane Kráso, mám šanci a nárok na II nebo III stupeň invalidity a přizníní plného inval.důchodu? Jestliže je šance,tak co mám přesně udělat?

Mnohokrát děkuji za odpověď...

M.Přibík

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Přibíku,

pokud Vaše postižení Vám významně ovlivňuje Vaše pracovní uplatnění, tak byste měl mít nárok na PID. Je potřeba podat žádost o přiznání ID III. stupně na Okresní správu sociálního zabezpečení. K tomu by bylo dobré přidat zprávu Vašeho ošetřujícího lékaře, který by měl přiznání ID III. stupně doporučit. Pokud s Vaší žádosti neuspějete je potřeba bojovat. To znamená podat námitku, případně správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.