Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na správný postup

Autor Helena Fišerova
Předmět dotaz na správný postup
Dotaz

Dobrý den pane Krása!

   Měla bych dotaz týkající se opravného prostředku proti rozhodnutí posudkového lékaře v souvislosti s určením invalidního důchodu. Pokud nesouhlasím s jeho výrokem ( dle mého názoru nevzal v úvahu řadu okolností ), jak se mohu odvolat. Na Správě sociálního pojištění mi radili, ať vyčkám, až obdržím rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu a toto rozhodnutí ať posléze napadnu soudní cestou. Je tento postup v pořádku?

   Děkuji za odpověď.

                                                                           ing. Helena Fišerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fišerová,

pokud nesouhlasíte s rozhodnutím posudkového lékaře v souvislosti s určením invalidního důchodu. Je možný pouze jediný opravný prostředek, a to podání správní žaloby. Tato žaloba je osvobozena od soudních poplatků. Pokud ještě nebylo ve Vaší věci rozhodnuto, je možné vyjádřit se přímo k podkladům posudkového lékaře. Máte právo na to, aby Vám posudkový lékař předložil všechny dokumenty, které budou podkladem pro rozhodnutí pro stanovení invalidního důchodu. Vaše stanovisko by poté bylo součástí těchto dokumentů. Pokud je již však rozhodnuto je nutné, abyste vyčkala než obdržíte rozhodnutí a poté podala uvedenou žalobu. V případě, že byste měla potíže se sepsáním správní žaloby můžete se obrátit na právní poradnu NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo telefonicky: 266 753 427.

S pozdravem.

Václav Krása