Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na slevu

Autor Marie Kolářová
Předmět Dotaz na slevu
Dotaz Hezký den, mám přiznaný ID I.stupně od roku 2015, ale nepobírám ho. Nyní pracuji na HPP a paní účetní mi z důvodu nepobírání ID neuplatňuje slevu 210,-Kč. Je to tak správně? Předem moc děkuji za odpověď. Kolářová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kolářová,

pokud jste uznaná ID I. stupně a není Vám vyplácen důchod, například proto, že nesplňujete počet odpracovaných dní, tak stejně máte nárok na slevy, které ze stanovení míry invalidity plynou. Vy totiž máte stanovenou míru invalidity a ID se od ní odvíjí. Proto máte nárok na všechny benefity s tím spojené.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.