Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na přiznání invalidity

Autor Jana Horažďovská
Předmět dotaz na přiznání invalidity
Dotaz

Dobrý večer,pane Kráso.Obracím se na Vás, jako zoufalá matka 31 leté dcery.Od malička je nemocná a s léty se přidaly další zdravotní komplikace.2 roky usiluje o invalidní důchod.dokonce se obrátila i na soud.Ten jí ujistil,že by ho mohla dostat,ale znova musela podstoupit koloběh byrokratických koleček.Znova před komisy,která rozhodla stejně.Nemá z čeho žít,protože se dostala do dluhové pasti,do zaměstníní nemůže,na to,co bere od sociálky jí skočili exekutoři.V roce prodělala operaci zhoubného nádoru(vzali jí ledvinu a kus jater),následovaly chemoterapie atd.Pak se přidala solioza páteře,Rok nosila korzet,ale stejně se musela vyučit jako zdravá a po škole nastoupit do zemědělství,tam pracovala pro stát s přestávkami 10 let.Mezi tím operace ženského typu,cysty,srůsty,marodila i s páteří.Žádný doktor se nad tím nepozastavil,že by mohla do důchodu.před 2 lety jí velká cysta vrostla do střev  a při 2 operacích jí bylo odňato asi 50 cm střev(tenké).Od té doby má velké potíže i s trávením,nemůže skoro nic jíst.Ke všemu se zhoršila ta páteř,nedávno zůstala ležet sama doma ochrnutá.Lékaři konstatovali,že má páteř v katastrofálním stavu.Že jednoho dne ochrne úplně.Tak nevím,jestli náš stát nešetří na těch,na kterých nemá.Nevím,na koho se obrátit,nemohu dceři tak pomáhat,jak bych chtěla.Sama pracuji v zemědělství a sama mám zdravotní problémy,ale přidali mi léta do důchodu,tak nevím,jak dopadnu já.Na koho se obrátit?Vím,takových lidiček je spousta,nechce se mi nečinně sedět a  čekat,Děkuju,že jsem to mohla alespoň někomu napsat.S pozdravem Jana Horažďovská od Písku

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horažďovská,

jediná šance je, abyste požádali znovu o ID. Se splácením exekucí nelze nic dělat. Až  požádáte znova o ID, tak mi můžete tuto žádost poslat a já se pokusím něco v této věci udělat.

S pozdravem Václav Krása