Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na přiznání ČID

Autor Marika Jungmannová
Předmět dotaz na přiznání ČID
Dotaz

Dobrý den, po onemocnění neuroboreliozou jsem přišla o sluch, na pravém uchu mám ztrátu 100% uchu, na levém 53,3%, celková ztráta sluchu 65%, žádost o ČID mi byl zamítnut měla v době žádosti ztrátu vpravo 100%, vlevo 20,3%, to bylo zřejmě málo, když jsem šla k námitkové komisy kam jsem se odvolala činila mi ztráta sluchu  vpravo 100% a vlevo 42%, celkově 68%, ale chodila jsem na infuze tak mi dr. řekla, ze se po nich můj stav může zlepšit, že musí s rozhodnutím počkat, ovšem se tak nestalo a po infúzích, které jsem vybrala a byla na kontrole na ORL je ztráta sluchu vpravo 100% a vlevo 53,3%, celkově 65% tak jsem se rozhodla, že to zkusím přes soud, myslíte, že by mi nárok na ČID mohl vzniknout a soud mi vyhovět? Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jungmannová,

vzhledem k tomu, že Vaše zdravotní postižení se mění, doporučuji Vám počkat půl roku a potom podat novou žádost o ČID. Teprve pokud Vám nebude opětovně ČID přiznán stálo by za to zkusit se i soudit.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.