Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na přechod z III na I stupeň ID

Autor žídek karel
Předmět Dotaz na přechod z III na I stupeň ID
Dotaz

Dobrý den pane Krása byl mi snížen ID z III na I stupeň a bylo mi oznámeno že budu pobírat plný důchod pouze jeden měsíc a pak už jenom část.Nevím jestli je to správně když mi byl přiznán důchod v roce 2008 děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Žídku,

pokud jste nebyl po 1. 1. 2010 na kontrole se svým ID, to znamená, pokud jste nebyl posuzován z hlediska platnosti vašeho ID, tak máte nárok na výplatu 13 ID v plné výši. Doporučuji Vám, abyste se dostavil na OSSZ a požádal je o nápravu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.