Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na posuzovani ČID

Autor Katerina Tomkova
Předmět Dotaz na posuzovani ČID
Dotaz

Dobry vecer pane Krasa,Chtela bych se Vas zeptat, jak se vubec posuzuji Čid-stupne. Ja mam druhy stupen invalidity,mam vrozenou srdecni vadu,dle kardiologu mam narok na plny invalidni duchod.Ale podle posutkove komise,na to nedosahuji.Tak bych se Vas chtela zeptat,jak se to tedy posuzuje. Dekuji Tomkova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tomková,

stupeň invalidity se posuzuje podle ztráty pracovních schopností. Pomůckou je vyhláška č. 359/2009 Sb., o stanovení míry invalidity. Zde jsou jednotlivé diagnózy a rozsah postižení ohodnoceny ztrátou pracovních schopností.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.