Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na posudek o invaliditě

Autor Jana
Předmět Dotaz na posudek o invaliditě
Dotaz

Dobrý den,

dnes jsem byla u posudkové komise k posouzení mé invalidity. Je mi 51 let, v roce 2010 jsem prodělala mozkovou příhodu, která mi zanechala následky (vada řeči, psaní, čtení, hybnost pravé ruky), byla mi zjištěna vrozená vada srdce a podstoupila jsem operaci  (tzv. deštník)  rok po té jsem nastoupila zpět do zaměstnání, kde jsem po necelém roce prodělala zástavu srdce - museli mě oživovat. Neboť nebyla zjištěna příčina zástavy, byl mi voperován budík. Za další 4 měsíce jsem prodělala epileptický záchvat. V této době je můj stav takový, že nejsem schopna vykonávat těžkou práci (pracuji jako školnice, uklizečka). Posuzující lékař však rozhodl, že jsem práce schopná a že má pracovní neschopnost klesla pouze o 10%. Chci moc poprosit o radu a Váš názor, zda mám podat odvolání, zda mám nějakou šanci na zvrácení rozhodnutí. Děkuji předem za odpověď, Zittová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zittová,

domnívám se, že byste měla bojovat, protože je nepochybné, že jste člověk, který má zdravotní potíže. Proti rozhodnutí o nepřiznání ID se můžete odvolat prostřednictvím OSSZ k ČSSZ. Pokud byste neuspěla u odvolacího řízení, tak je možné ještě podat správní žalobu, která se podává ke Krajskému soudu, ale to je věc až dalšího postupu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.