Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na postup posouzení zdravotního stavu posudkovým lékařem l

Autor Mária Borová
Předmět Dotaz na postup posouzení zdravotního stavu posudkovým lékařem l
Dotaz Dobrý den, mám na Vás dotaz v souvislosti s posouzením postupu zdravotní způsobilosti posudkovým lékařem. Před dvěma lety mi byl přiznám invalidní důchod I.stupně pro moje zdravotní problémy s páteří a po TEP kyčelního kloubu. V současné době jsem byla přizvána k přezkumu zdravotní způsobilosti. Ta samá lékařka,která mi invaliditu přiznala se teď ke mně chovala jako k simulantovi, vůbec jí nezajímala zdravotní dokumentace, kterou ani nečetla, protože neměla přehled o tom co mohu a co nemohu fyzicky zvládnout. Nechala mě svléknout do spodního prádla vykonávat úkony, které jsem vzhledem k ke zdravotním problémům, které mám ani nezvládla. Nakonec posouzení odročila a to z důvodu čekání na výsledky magnetické rezonance, na kterou jsem byla objednána. Ptám se Vás laskavě, na to co všechno si k posuzované osobě může posudkový lékař dovolit a zda je v jeho pracovní náplni ho urážet a ponižovat. Celý život pracuji, přestože jsem se narodila s vrozenou vadou kyčelních kloubů, nikdy jsem neměla žádné výhody a celý život řádně platím daně i sociální a zdravotní pojištění.Týden jsem měla trauma z návštěvy posudkové lékařky a nyní tam mám jít znovu. Nevěřím, že se její chování změní, přestože můj zdravotní stav je horší než před dvěma lety a čeká mě operace páteře. Z její strany budu zase jenom simulant. Prosím poraďte, jak se mohu bránit a hlavně co všechno si může posudkový lékař k pacientovi dovolit. Předem Vám velice děkuji za odpověď Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Borová,

chování některých posudkových lékařů je opravdu někdy velmi ponižující. Nelze přesně říci, co si může a co si nemůže dovolit. Můžete podat stížnost na chování posudkové lékařky, a to na Odbor posudkové služby MPSV ČR, Podskalská 19, 128 00 Praha 2. Moc to však platné není.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.