Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na podání námitky při snížení ID z 3 na 1 stupen

Autor MIRKA MORAVCOVÁ
Předmět Dotaz na podání námitky při snížení ID z 3 na 1 stupen
Dotaz Dobrý den,mám na vás dotaz,teda prosím o radu jak postupovat při podání námitky při snížení ID z 3 na 1 stupen a názoru,jestli to vůbec má smysl.Před 2 ledy mi diagnostikovali karcinom recta 3 -4 stupen,následovala chemoterapie s ozařováním,pak operace s trvalou stomií,pak opět chemoterapie.Po roce,kdy jsem byla na nemocenské mi byl přiznám ID 3 stupně.Nyní po roce 1.září jsem byla pozvaná před posudkovou komisí,kde mi bylo řečeno,že nyní je stav v remisi a ID se mi snižuje na 1.stupen.Nevím co dělat,v práci jsem musela podat výpověd ,nebot v mém stavu bych ji vůbec nezvládla.S následky chemoterapie bojuji doposud.Bolí mě neustále ruce,měla jsem už i dlahu,ale to nepomohlo.V noci někdy bolestí nespím,jakékoliv přetížení,třeba jen škrábání brambor se hned projeví bolestmi,paní doktorka řekla,že je to normální.Mívám návaly a závratě,takže se nemohu sama nikde vydávat .Když jsem byla u posudkové doktorky taky se mi tam udělalo zle,paní doktorka se mě zeptala jestli jsem tam sama,když jsem ji řekla,že s manželem,který si vždy musí vyměnit směnu a někam mě zavést mi řekla at se sama v takovém stavu nikde nepouštím.Tak jak mám tedy chodit do práce.Copak můžu vyžít s tak sníženým důchodem.Od doby co mám stomii nikde nechodím,když mám někam jít tak předtím nic nejím,nebot mi neustále podtéká a hlasitě se projevuje.Byla jsem v lázních a má spotřeba sáčku za 20 dní byla 60,což je limit na 2 měsíce.jelikož mi sáčky nedrží,čím víc si je měním tím je to horší,krvácí mi to kolem stomie,když se při výměmě jen lehce nesprchuji,ale otírám to,pak to krvácí a sáčky nedrží.Takže výměnu mimo sprchu ani nemohu provozovat.Z etického hlediska nevím jak mám s tímto fungovat.Prosím o radu Moravcová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moravcová,

pokud máte pořád stomii, tak byste opravdu měla mít ID III. stupně. Musíte do 30 dní podat námitku, která se posílá prostřednictvím OSSZ, ale adresovat jí musíte na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Stačí když napíšete, že podáváte námitku proti rozhodnutí č. ze dne. Jako důvod uveďte, že Váš zdravotní stav byl špatně posouzen.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.