Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DOTAZ NA PID A KARTU ZTP

Autor J.V.
Předmět DOTAZ NA PID A KARTU ZTP
Dotaz

DOBRÝ DEN,PANE DOKTORE.MÁM DVA DOTAZY.PŘES 20 LET SE LÉČÍM S NEMOCÍ BECHTĚREV.O ID JSEM SI ZAŽÁDAL AŽ V ROCE 2005.BYL MI PŘIZNÁN ČID.V ROCE 2010 JSEM SI PODAL ŽÁDOST NA ZVÝŠENÍ STUPNĚ.BYLO MI PŘIZNÁNO ČID DRUHÉHO STUPNĚ.DNES JSEM BYL NA LPK-NA SVOU ŽÁDOST.OSOBNĚ NA SOBĚ CÍTÍM ZHORŠENÍ VE VŠECH SMĚRECH.ZCELA JISTĚ JE ZBYTEČNÉ POPISOVAT SVOJE POTÍŽE.V PAPÍRECH OD LÉKAŘE MÁM NAPSÁNO,ŽE MÁM BECHTĚREVA ČTVRTÉHO STUPNĚ POSTIŽENÍ-HRUDNÍ.NA LPK MĚ BYLO OVŠEM ŘEČENO,ŽE JSEM NA TOM PRAKTICKY STEJNĚ A ŽÁDOST O PLNÝ ID MĚ BYLA ZAMÍTNUTA.NEJEDNOU JSEM SI VYSLECHNUL VĚTU:VY JSTE MLADÝ NA PLNÝ ID.JAKO BY SE VŠE ŘEŠILO VĚKOVĚ A NIKOLIV ZDRAVOTNĚ.JE MI 39 LET.PROSÍM,CO MYSLÍTE-MÁ CENU SE ODVOLÁVAT?DALŠÍ DRUHÝ MŮJ DOTAZ JE,PRŮKAZ ZTP.NA INTERNETOVÝCH STRÁNKÁCH JSEM SE DOČETL,ŽE PŘI NEMOCI BECHTĚREV-POSTIŽENÍ ČTVRTÉHO STUPNĚ NÁROK NA ZTP MÁM.DNES,KDYŽ JSEM SE ZEPTAL NA LPK ZDA MÁM NA TO NÁROK,MĚ BYLO ŘEČENO VELMI NEPŘÍJEMNÝM TÓNEM A POHLEDEM,ŽE NÁROK NA ZTP NEMÁM,ŽE BYCH MUSEL VYPADAT A BÝT NA TOM JINAK.CO MYSLÍTE PANE DOKTORE-MÁM SI O ZTP I TAK ZAŽÁDAT?POKUD ANO A BUDE TO ZAMÍTNUTO-MÁM SE ODVOLAT?PŘEDEM VÁM DĚKUJI ZA ODPOVĚDI NA OBĚ MÉ OTÁZKY.S POZDRAVEM A ÚCTOU K VAŠEMU POMÁHÁNÍ-J.V.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane J.,

nejsem žádný doktor. Domnívám se, že má vždy cenu odvolávat se. Úředníci spoléhají na to, že lidí nebudou chtít důsledně hájjit své zájmy. U důchodu se podává námitka a musíte ji podat prostřednictvím OSSZ, který vydal rozhodnutí, ale adresujete ji na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky stačí napsat, že nesouhlasíte s rozhodnutím, protože Váš zdravotní stav nebyl správně posouzen a má velký vliv na možnost zaměstnání. Námitku musíte podat do 30 dnů od doručení rozhodnutí.

Pokud jde o průkaz ZTP, tak tam se posuzuje především schopnost chůze. Nemůžete však dát na slova úřednice, ale musíte podat žádost o přiznání průkazu ZTP a pokud byste se žádostí neuspěl, podává se odvolání, a to do 15 dnů po doručení rozhodnutí, a to zásadně prostřednictvím ÚP, který vydal rozhodnutí, ale adresuje se na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji