Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na PID

Autor Muroňová
Předmět Dotaz na PID
Dotaz

Dne 19.10.2009 mi byla odebrána ledvina z důvodu rakovinového nádoru ,včetně močových cest.Nyní jezdím na dialýzy 3x týdně.O první ledvinu jsem přišla v roce 1986 a doposud pobírám částečný ID. Zajímalo by mě, jestli si již nyní mohu zažádat o plný ID A jestli mám nárok na nějaké další výhody vyplývající z mého nynějšího zdravotního stavu. Byla bych vám velmi vděčná za jakoukoli zprávu, kam se obrátit a na co mám nárok. Předem děkuji Muroňová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Muroňová,

myslím si, že s Vaší žádostí o PID byste měla uspět. Žádost adresujte na Okresní správu sociálního zabezpečení. Žádost musí být podložena zdravotní zprávou Vašeho lékaře a také jeho vyjádřením. Dále Vám doporučuji se obrátit na oddělení sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností. Zde můžete požádat o průkazku ZTP, případně o příspěvek na péči, pokud potřebujete pomáhat s péči o sebe.

S pozdravem Václav Krása