Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na odvolání odebrání PID na ČSSZ

Autor Jitka Macajova
Předmět Dotaz na odvolání odebrání PID na ČSSZ
Dotaz

Dobrý den jsem pul roku po operaci páteře a nastala u mne tromboza ldk.toto nepřidalo ani me psichyce beru o nekolik leku navic a citim se ze spise jen prezivam atd. byl my odebran PID muzu u ČSSZ požadat o přeskoumani řízení a do jake doby Děkuji a nezlobte se nevím si rady a na soud se opravdu necítim S pozdravem Jitka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Macajová,

na přezkum proti odebrání PID samozřejmě máte nárok. Doba, po kterou je možné se odvolat, je vždy uvedena v tzv. poučení, které je součástí každého rozhodnutí správního orgánu. Pokud již máte rozhodnutí o odebrání PID, podívejte se do čísti "Poučení", kde je určena doba na odvolání. Tato doba bývá zpravidla 15 dní od doby doručení rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása