Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na narok invalidniho duchodu

Autor Anna Halgašova
Předmět dotaz na narok invalidniho duchodu
Dotaz

Dobry den

CHtěla bych se zeptat jestli mam narok na invalidní duchod.Loni v březnu mi zjistili rakovinu vaječniku a metastaze v břišní mezistěně.Nasledovala operace,odoperovali mi vaječniky,dělohu,lynfa.žlázi a břišní mezistěnu.Nasledovala seryje šesti chemoterapiji,nasledně prohlídka v onko tymu kde mi řekli že mam 3 možnosti za 1 čtyři měsíce pod dohlodem bez lečby pak vyšetřeni PED CT .Za 2 dalši chemoterapie a za 3 ozařovaní ale nedoporučuji ho poněvač hrozi mi nepruchodnost střev.Zvolila jsem 1 možnost ...Vyšetření PED CT dopadlo výborně bez ložisek.,,mam vyhrano zatím",ale bolesti  a otoky nohou přetrvavaji,stuhlost kloubu taky a nefunkční štítná žlaza se kterou naštěvuji doktora.                                                                                                             Děkuji za odpovět´

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Halgašová,

pokud cítíte, že nebudete již moci pracovat, pak by asi bylo řešením požádat o ID. Žádost se podává na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása