Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na nárok ČID?

Autor Marika Jungmannová
Předmět dotaz na nárok ČID?
Dotaz

Dobrý den, po onemocnění neuroboreliozou před rokem jsem přišla o část sluchu a to 46%, žádala jsem si o ČID, ale žádost mi byla zamítnuta, že pokles pracovní činnosti je jen 15% a na ČID nemám nárok, odvolala jsem se a mezitím jsem mi ztráta sluchu klesla celkově o 72%, na pravém uchu mám ztrátu 100%...15.11.mám jít před odvolací komisy a chci vědět, jestli mi nárok na ČID vznikl? Děkuji...

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jungmannová,

podle mého mínění Vám ID mohl býýt přiznán. Pokud Vám nebude přiznán, doporučuji podat námitku, případně podat správní žalobu, pokudbyste u námitkového řízení neuspěla.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.