Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na invalidní důchod

Autor Jarka
Předmět Dotaz na invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den pane Krása, měla bych dotaz .Jsem samoživitelka, mám doma postiženou dceru DMO , mentalní retardace, postižení třetího stupně,zbavená spůsobilosti k právním ůkonum, chodící , v 18 letech jsem se byla ptát na OSSZ jestli mám žádat o důchod když dcera stále navštěvuje praktickou školu pro postižené, ůřednice mi zdělila , že pokud chodí do školy tak žádat nemusím, udělala jsem dobře nebo jsem dceru poškodila když jsem o důchod nezažádala, dnes je dceři 20 let ještě rok bude navštěvovat praktickou školu pro postižené mám, o důchod raději zažádat nebo nic nezkazím když ještě ten rok,kdy bude navštěvovat školu počkám? Děkuji za odpověď                                                           Jarka Černá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarko,

určitě okamžitě zažádejte za dceru o ID. Mohla jste zažádat již v 18 letech. Takle by nemohli studenti požádat o ID z mládí. Pokud by dcera přestala chodit do školy a vy jste požádala později, neměla by odpracované roky, to znamená dobu pojištění a tudíž by jí ID nemusel být přiznán.

S pozdravem Václav Krása