Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na ID a řidičák

Autor jimi
Předmět dotaz na ID a řidičák
Dotaz

Dobrý den, ped 4 lety jsem onemocněla vážnou svalovou nemocí, jelikož dělám u počítače admin. pracovnici, nějak práci zvládám, i když s bolestma, i na úkor a za pomoci  rodiny, / jsem dosti unavená. Lékařka mi doporučila úpravu pracovní doby na základě přiznání částečného ID. Posudková lékařka mi vše zamítla, že mám malou absenci  a zvládám vše a mé bolesti svalů a únava ji nezajímaly. Při odvolání mi oponovala, že jelikož řídím auto, tak zvládnu otočit volantem a zařadit, tak nedostanu nic. Mám obavy, že časem se mi nemoc zhořší a tím i má pohyblivost vezme mi řidičák, jelikož to vypadalo buď ID nebo dej řidičák. Mají na to právo, se takto chovat? Řízení auta mi dosti pomohlo se vůbec dopravit do práce, když nemoc byla velmi aktivní.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jimi,

pokud jste neuspěla u odvolacího řízení, tak máte možnost podat ještě správní žalobu, která se podává ke Krajskému soudu. Musíte ji podat do 60 dnů od rozhodnutí o zamítnutí Vašeho odvolání. U správní žaloby Vás nemusí zastupovat advokát a neplatí se žádné poplatky. Do žaloby stačí napsat, že podáváte správní žalobu, protože posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu. Samozřejmě přiložíte kopii zamítnutého odvolání.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji