Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na ID

Autor Karel
Předmět dotaz na ID
Dotaz

Hezky den:-) pane Krása nekolik let na RS pobírám PID   III.stupně, a nyní už mě po posudcích berou jako invalidu I.stupně. Doted jsem pobíral částku 10.500,- nemohl by jste mi prosím napsat nebo poradit, jakou novou výši důchodu cca. mi můžou vyměřit teď  ?:-) Děkuju 

Vidím že tady máte na vaši organizaci i číslo ůčtu, tak hned vam tam šupnu aspon 100stovečku:-)

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

jménem NRZP ČR Vám děkuji za onu stovečku. Nově vyměřený ID I. stupně byste měl pobírat asi v jedné třetině dosavadního PID, to znamená něco kolem 3500,- Kč. Pokud jste však současně pracoval, tak by Vám důchod byl stanoven podle výdělku. To znamená, že by pak mohl být vyšší.

S pozdravem

Václav Krása