Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na Id

Autor Milos Cicko
Předmět dotaz na Id
Dotaz

Dobry den,

chtel bych se zeptat  uznali mi ID 3 stupne,70 porocent omezenosti,  vypocitali mi duchod na 5999 kc.,

nevim co mam delat nestaci mi to na najemne ,leky a zivobyti , nemohu moc chodit ujdu tak cca 30metru,nevydrzim stat na nohou a zadny jiny prijem nemam jsem samy dluhy ,na peci cekam uz 10mesicu a stale nic.

dekuji za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Cicko,

s výší ID nic neuděláte. Pravděpodobně jste měl minimální příjem. Doporučuji Vám, abyste si požádal na ÚP o příspěvek na bydlení. Dále můžete ÚP požádat o okamžitou finanční pomoc např. při nákupu topení nebo základních prostředků vybavení domácnosti, pokud by se Vám porouchaly (pračka, sporák apod.). V případě příspěvku na péči Vám doporučuji, abyste co nejdříve zavolal na ÚP a chtěl písemnou odpověď, proč ještě není vyřízena Vaše žádost o příspěvek. Pokud úřad odmítne s Vámi komunikovat, obraťte se na Krajský ÚP nebo na GŘ ÚP. Kopii stížnosti pošlete na moji adresu v.krasa@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.