Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na formu změny stupně invalidity

Autor Irena
Předmět dotaz na formu změny stupně invalidity
Dotaz

Dobrý den, manželovi byl přiznán 2.invalid.stupeň na základě zdravot.dokumentace, kde se konstatovalo, že není potřebná dialýza. Než se vše vyřídilo, jeho zdravotní stav se zhoršil, a dle jeho ošetřující lékařky nyní již dialýzu potřebuje a je připravován na transplantaci ledvin. Jakým způsobem má žádat o změnu invalid.stupně z druhého na třetí? Má to být novou Žádostí nebo Odvoláním proti rozhodnutí, kterým byl stanoven druhý stupeň invalidity - při současném doložením změny zdravot.stavu? Děkuji za pomoc. Irena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ireno,

v případě zhoršení zdravotního stavu vašeho manžela se domnívám, že by bylo lepší podat si novou žádost o ID III. stupně s odvoláním se na zhoršení jeho zdravotního stavu. Bylo by asi dobré, kdyby Vám doporučil žádost jeho ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.