Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na duchod

Autor dana
Předmět dotaz na duchod
Dotaz

Dobry den ,jsem 62 rocnik na CID jsem od roku 2004 od te same doby UP.Predtim jsem pobirala 1 rok PID.Mam odpracovanych 25let.Chci se informovat zda budu mit narok  na starobni duchod.Praci nemuzu najit k vuli zdravotnimu stavu. ikdyz mam invaliditu  1 stupne.Dekuji za od     oved Grofova        POKUT JE TO MOZNE MOHL BY JSTE MI ODPOVED ZASLAT NA MUJ MEIL DEKUJI

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Grofová,

nárok na starobní důchod po odpracování 25 let budete, musíte však dovršit potřebný věk k odchodu do starobního důchodu, případně dovršit věk, kdy je možné přiznat předčasný starobní důchod. Tento věk se určuje také podle počtu narozených dětí, kdy se věková hranice snižuje. Ve Vašem případě je však vyšší než 55 let.

S pozdravem Václav Krása