Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na délku vyplácení id důchodu

Autor žídek karel
Předmět dotaz na délku vyplácení id důchodu
Dotaz

dobrý den minulý měsíc mě byl snížen ID III.stupně na I stupeň s tím že mi plný důchod bude vyplácen pouze jeden měsíc .chtě bych vědět jestli nemám nárok na to aby mi byl vyplácen důchod jestě rok. plný IDmě byl přiznán v srpnu 2008 děkji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Žídku,

pokud Vám byl důchod III. stupně přiznán již v roce 2008 a nebyl jste po 1. 1. 2010 na kontrole přiznání důchodu, máte nárok na 13 výplat ID v plné výši. Doporučuji Vám, abyste se dostavil na OSSZ a požádal o nápravu. Jen upozorňuji, že jste nesměl mít kontrolu po 1. 1. 2010.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.