Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na ČID u mladého člověka

Autor Hlaváčová
Předmět Dotaz na ČID u mladého člověka
Dotaz

Dobrý den.

Měla bych dotaz ohledně své švagrové. Jedná se o dívku 31 let, celiak a jiné zdravotní potíže. Pracovala něco přes rok, pak byla na mateřské 3 roky a nyní se stará o dítě a pobírá na něj příspěvek na péči. Sama vzhledem ke zdravotním problémům by ráda zažádala o částečný invalidní důchod. Nejsme si však jistí, jestli se do pěti odpracovaných let počítá i mateřská a péče o "postižené" dítě. Vzhledem k tomu, že se o dítě musí starat prakticky celý den (postižení II. stupně), nemá kde získat potřebné roky.

Děkuji zdvořile za Váš čas.

Pěkný den

Hlaváčová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hlaváčová,

do odpracovaných let se počítá nejen mateřská dovolená, ale také péče o dítě se zdravotním postižením. Takže Vám doporučuji požádat o ID.

S pozdravem Václav Krása