Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na ČID

Autor Ivana Vasková
Předmět Dotaz na ČID
Dotaz Zdravím Vás p.Krása,jelikož jste před delší dobou velice dobře radil mému příteli,obracím se nyní já na Vás o radu.Asi před dvěma měsíci jsem onemocněla,byl mi zjištěn zhoubný nádor voblasti břicha,konkr.vaječníků,diagnoza C56.Minulý měsíc jsem se podrobila operaci při které mi byla odebrána děloha,vaječníky,apendix a dosti velký zhoubný nádor.Nyní budu docházet asi půl roku na chemoterapie. Je mi 54let,mám odpracováno asi 30 let ale nyní nepracuji a ani nejsem na UP.Jelikož nyní nebudu moci pracovat hodně dlouhou dobu,pokud vše dopadne dobře,zajímá mne,zda si můžu požádat nebo zda mám nárok na ČID. Prozatím Vám moc děkuji za radu a zdravím Vás. Ivana Vasková Ostrava

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vasková,

pokud nejste v pracovní neschopnosti, tak je nezbytné, abyste se okamžitě přihlásila na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Jde o to, že jako uchazečka jste zdravotně i sociálně pojištěna. Pokud jste v pracovní neschopnosti, tak tuto věc řešit nemusíte. Požádat si o ČID na OSSZ můžete, ale většinou je to tak, že ID je přiznáván až po delší době nemoci. Minimálně 6 měsíců. proto si nejsem jistý, zda se žádostí uspějete. Určitě však stojí za to to zkusit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.