Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz LPS OSSZ Karviná.

Autor Radim Huczala
Předmět Dotaz LPS OSSZ Karviná.
Dotaz Vážený pane předsedo, dobrý den, prosím o vaše zodpovězení mé níže uvedené otázky. OSSZ Karviná mne písemně vyzvala abych se podrobil vyšetření u mého praktického lékaře pro účel posouzení mého dalšího nároku na pobírání ID. Dopis z OSSZ Karviná odeslán dne 17.4. Vyšetření u mého ošetřujícího psychiatra dne 27.4. Následně vyšetření u mého PL hned následující den, tedy 28.4. Zajímalo by mne, do jakého data mohu z Ossz Karviná očekávat výsledek - tedy "posudek o invaliditě" Víte dnes máme 15.5. a já stále nevím, jak jsem dopadl a už jsem z toho řekněme "nervozní" Za odpověď vám předem děkuji. Zajímalo by mne, kolik úřad - v tomto případě LPS OSSZ Karviná má časovou lhůtu na vyřízení této záležitosti a jestli tato časová lhůta se počítá od doby odeslání výzvy k podrobení se vyšetření nebo od jakého data.Prostě kdy se dozvím, jak jsem dopadl. Děkuji. S pozdravem Radim Huczala

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Huczalo,

OSSZ má lhůtu na vyřízení nového posouzení 60 dní. Pokud se vyžaduje posouzení od dalšího odborného lékaře, je možné lhůtu prodloužit až na 105 dní. Bohužel správní lhůty nejsou příliš dodržovány a protože správní orgán není za nedodržení lhůty trestán, nic se vlastně neděje a občan má smůlu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz