Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz k přiznání důchodu 3 stupne

Autor Eliška Candova
Předmět Dotaz k přiznání důchodu 3 stupne
Dotaz Dobry den Je mi 25 let od detstvi mam vrozenou ocni vadu (riegrova anomalie+ vrozeny sedy a zeleny zakal). V 18 letech mi byl priznam invalidni duchod 2.stupne mezitim az do soucasneho roku jsem prubezne zadal o prezkoumani sveho zdravotniho stavu kvuli zmene invalidity na 3.stupen vzdy mi bylo zamitnuto. Az v roce 2017 6 mesic jsem opet pozadal CSSZ o prezkoumani zdravotniho a byl mi 3 stupen priznan.. Zajimalo by me proc mi nebyl priznam 3.st uz davno a popripade jestli ma cenu se nejak odvolavat? Bude mi vyplacen za 6mesicu zpetne od podani zadosti myslim si ale ze bych mel narok o vyplaceni zpetne min 3 roky dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Candová,

domnívám se, že Vám měl být přiznán invalidní důchod pro invaliditu z mládí. Takový důchod kje přiznáván jako ID III. stupně. Obávám se však, že Vám nepomůže odvolat se, ale měla byste pravděpodobně podat správní žalobu, která se podává ke krajskému soudu do 60 dnů od doručení rozhodnutí o nepřiznání ID III. stupně v předchozích letech. U tézto žaloby se neplatí žádné poplatky a není třeba advokát. Žalobou byste měla napadnout postup správního orgánu, který nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu a podle Vašeho mínění nepostupoval v souladu se správním řádem.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji