Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz k odebrání důchodu

Autor Monika Humlová
Předmět Dotaz k odebrání důchodu
Dotaz

Přeji dobrý den pane Kráso.  Dne 14.3.2012 jsem byla  pozvána před  posudkovou komisi. Jsem již po dvou operacích páteře, po  druhé  operaci mám v páteři  výztuhu se 4 šrouby. Důchod mi byl odebrán jen proto, že pracuji!  Nevěděla jsem, že by výslovně bylo zakázáno při pobírání částečného důchodu -  nyní důchodu  I. stupně - pracovat. Jak mám dále postupovat? 

Děkuji za odpověď  Monika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Humlová,

to je velmi špatně. Naopak, při pobírání ID I. stupně se předpokládá, že osoba bude pracovat, a to i na plný pracovní úvazek. Doporučuji Vám, abyste trvala na tom, že bude zapsán průběh jednání posudkové komise a máte právo tento zápis dostat. Zároveň Vám doporučuji, abyste podala námitku k ČSSZ, a to prostřednictvím OSSZ.

S pozdravem Václav Krása