Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz k LPK

Autor eva
Předmět dotaz k LPK
Dotaz Dobry den mam k vam dotaz jmenem kamarada ktery je na UP a je dva roky v nemocenskem stavu vzdy omluven od lekare ohledne dostavovani na UP.Byl hospitalizovan trikrat na neurologii ale jeho zdravotni stav se nelepsi a jeste mu zjistili cukrovku.Jeho osetrujici lekar ho odmita poslat na LPK z duvodu ze je v evidenci UP a ze to neni pracovni neschopnost. Nevi na koho se obratit a jak postupovat dale. Dekujeme za odpoved. S pozdravem Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

doporučuji požádat o invalidní důchod. Žádost se podává na OSSZ. Dlouhodobá pracovní neschopnost je zpravidla řešena tímto způsobem.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.