Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz k invalidnímu důchodu

Autor Šavelová Pavla
Předmět dotaz k invalidnímu důchodu
Dotaz

Dobrý den. Je mi 54 let v 17.letech jsem měla úraz bederní páteře. mám nyní poslední dobou velké bolesti zad. Léčil mě neurochirurg pak ortoped  a závěr po všech CT a rentgenech je , skolioza páteře. nemohu při těchto potížích vykonávat žádné práce ve stoje , v sedě  ani dlouhodobě stát.. Jsem 5 let vdovou a 3 roky jsem na úřadě práce. Bez ůspěchu. Komise mi zamítla i nárok aspn na částečný ID. Že orý skolioza páteře se na žádný důchod nevztahuje. Chci se jen zeptat zdaje to opravdu tak a nemám s touto diagnozou na nic nárok. Děkuji Šavelová Pavla

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šavelová,

pokud máte pouze skoliozu páteře tak opravdu je obtížné, aby byl přiznán ID. Muselo by jít o zvláště závažnou formu skoliozy.

S pozdravem Václav Krása