Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz k ID

Autor Markéta Novotná
Předmět dotaz k ID
Dotaz

Dobrý den,

prosím o zodpovězení mého dotazu:

Mám přiznaný invalidní důchod 1.stupně od 02/2013, a jsem evidovaná na úřadu práce od 04/2011.

Jak by to bylo se starobním důchodem, kdybych vzhledem k mému zdravotnímu stavu nesehnala pro mě vhodnou práci? Zjistila jsem totiž, že zdravotní pojištění platí stát, ale sociální pojištění již nikdo neplatí.

Děkuji, s pozdravem Novotná.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

pokud jste evidovaná na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, je Vám jeden rok evidence počítán jako doba odpracovaná. Pokud je Vám více než 55 let, budou Vám počítány tři roky do starobního důchodu. Jinak byste si musela platit minimální platbu důchodového pojištění.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.