Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz invalidní důchod

Autor Zdena
Předmět Dotaz invalidní důchod
Dotaz

Pane Krása,mám dceru ve věku 24 let,je nesvéprávná a má stupeň postižení 3. Jen jsem se chtěla zeptat.Slyšela jsem že se všechny invalidní důchodci budou přezkoumávat,zdali nejsou náhodou soběstační.Koukala jsem jak několikrát davali v telce,jak odebrali člověku na vozejku plnej invalidní důchod,a dostal je částečnej,a nebo jak mamina neměla ruku a tak je prej soběstačná.Je to všechno pravda.a zdali ano kterej blbec to nařídil,copak lidi už toho trápení nemaj dost.Ještě jim vezmou peníze které potřebujou.Moc vás zdravím zdena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdeno,

to není pravda, že všechni příjemci ID povinně projdou přezkoumáním svého zdravotního stavu. To by bylo těžko realizovatelné.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.