Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ID

Autor Jaruška
Předmět Dotaz ID
Dotaz Dobrý den, chtěla bych se zeptat...Někdy koncem roku půjdu ke komisi na posouzení zdravotního stavu.Jsem od ledna v plném invalidním důchodu. V říjnu 2015 jsem podstoupila microextirpace sekvestru L5/S1 a v listopadu 2016 St.p.dekompresi foramen L5/S1 l. sin, exkochleace L5/S1 l.sin. Po druhé operaci mám stabilně bolesti a jsem velice omezená v denních činnostech. V případě, že mi bude stupeň důchodu snížen, nebo zcela odebrán...jak postupovat? V případě, že podám odvolání, co bude následovat a jaký důchod budu pobírat v době odvolání? Předem děkuji za info a přeji krásný den. Pokštefelová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pokštefelová,

pokud by Vám byl snížen ID, nebo přímo odebrán, tak musíte do 30 dní podat námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ k ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Námitka však nemá odkladný účinek, to znamená, že důchod by Vám byl snížen či odebrán a pouze v případě, že byste s námitkou uspěla, by Vám byl důchod doplacen. Co dělat v takovém případě? Doporučuji se okamžitě přihlásit na ÚP, a to proto, abyste měla hrazené zdravotní pojištění. Jeden rok evidence na ÚP je Vám zároveň počítán jako náhradní doba pro účely důchodového pojištění. Dále byste měla požádat o dávky hmotné nouze, a to především o příspěvek na bydlení a dávku životního minima. Pokud byste neuspěla ani v námitkovém řízení, tak byste mohla ještě podat správní žalobu ke Krajskému soudu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji