Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz chráněná dílna

Autor Iva
Předmět dotaz chráněná dílna
Dotaz

Dobrý den

Pracuji v chráněné dílně,kde pracují převážně lidé s CID nebo PID.v úkole.Sám jste psal,že na tyto zaměstnance poskytuje stát zaměsnavateli dotace a ne malé.Jak je možné,když na jednoho zaměstnance dostane částku 8000 Kč a zaměstnanec dostane k výplatě 8000 Kč hrubého,to pracuje,dá se říct zadarmo.Nehraničí to s vykořisťováním nemocných lidí?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivo,

Váš dotaz je trochu nesrozumitelný. Pokud pracovníci dostávají 8 000,- Kč měsíčně, tedy tolik, kolik činí výše příspěvku podle § 78,  tak to je možné takto problém krátkodobě řešit. Neznamená to,  že by tito lidé pracovali zadarmo. Výdělek zaměstnanáváním OZP používá chráněná dílna na úhradu režijních nákladů.

S pozdravem Václav Krása