Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz a prosba

Autor Tatána Hronková
Předmět Dotaz a prosba
Dotaz

Dobrý den,Vážený pane doktore,prosím Vás o radu,popis mé Dg M5417 Radikulopatie,bederně-křížová krajina.Na MRI C/Th:Bez zřetelné myelopatie v zachyceném rozsahu C1-Th4.Diskopatie a imprese durálního vaku v etáži C3-C7,Th1/2 a diskrétní iTh3/4,imprese míchy v C4-C7a th1/2.MRI Lp 01/2015.L4/L5 stenozapáteřního kanálu.Cirkulární protruze disku asi 4mm.Spondylartroza.komprese odstupů míšních kořenůL5v laterálních recesech.Zde nelze vyloučit i kompresi odstupu míšníhokořene S1 vpravo.     RES:Chronický kořenový sy L5aS1 vpravo s pohybovou dysfunkcí bederní pát.na podkladě protruse disku L4/5vpravo,stenozy páteřního kanálu.thorakalgií s pravostrannou převahou,v.s.v návaznosti na poruchu statiky a dinamiky Th pát.JešteDg.M160postdysplast.coxarthrosa vlevo II.st.coxa valga anteverta. Proč píši a ubírám Vás o čas,dříve jsem měla roky sedavé zaměstnání,z ktereho jsem musela vzhledem k zdrav.potížím odejít,nyní již 3tím rokem pracuji manuelně,začínám práci zdrav.nezvládat,přesto,že pracuji na zkrácený uvazek.Mám 7 roků do starobního důchodu,tak z Vašeho pohledu,prosím o radu,jak dále?Denně jsem unavená a bolavá.Mám DIč 1.stupně.Děkuji Vám předem za odpověd a Váš čas.Hronková T.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hronková,

upozorňuji, že nejsem doktor. Samozřejmě si můžete požádat II. nebo III. stupeň ID, ale nevěřím tomu, že by Vám byl jen tak přiznán. Zpravidla se vyžaduje dlouhodobá pracovní neschopnost. Domnívám se, že nejlépe by bylo možná hledat si jiné zaměstnání, které by bylo méně náročné. V dnešní době hledají všechny firmy nové pracovníky, tak by to neměl být problém.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji