Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Dana
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Krása. Prosím o odpověď, jestli se dá podat odvolání, při zamítnutí ČID, dříve, než je přistoupeno k podání žaloby. Pokud ano, tak do jaké lhůty po obdržení rozhodnutí? A do jaké lhůty v případě podání žaloby? Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

samozřejmě, že se odvolat můžete. Odvolání se podává prostřednictvím pracoviště České správy sociálního zabezpečení, které rozhodlo o zamítnutí ČID, a to k ústředí České správy sociálního zabezpečení. Teprve poté, pokud neuspějete je dobré se obrátit na soud.

S pozdravem.

Václav Krása