Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Lenka
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den!

Ráda bych se zeptala, zdali bych měla šanci uspět při žádosti o částečný invalidní důchod. Mám deset let diabetes. Sice jen 3stupně, a jen na dietě,ale to jen díky tomu, že jsem se snažila dodržovat režim. Nyní mám ale práci, která je náročná jak fyzicky,tak psychicky.A to nemluvím o nařizování neustálých přesčasů. No a tak se stává, že nemám kdy se najíst a tak se cukr zhoršuje-měřím se. Je mi 41 let a mám k tomu ještě celiakii, astma,a vysoký krevní tlak. Docházím i na psychiatrii. Tam myslím, že to není až tak vážné.Nechtěla bych tu práci opustit, ale pokud bych ji mohla dělat na částečný úvazek, tak  by se mi ulevilo, protože při tolika lécích , které beru a nemocech jsem neustále unavená. Docházím i na alergologii. Tam se léčím s alergiemi+ musím,zejména přes zimu užívat imunor. Jsem i dvakrát do měsíce nachlazená. občas to zvládám bez antibiotik, ale dost často je beru. Děkuji moc za případnou odpověď.

Lenka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

pokud jste pouze na dietě při diabetu, tak opravu nemáte nárok na ID.

S pozdravem Václav Krása