Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Renata
Předmět dotaz
Dotaz

Vážený pane Kráso,prosím Vás o radu.Léčím se dva roky ambulantně na psychiatrii-smíšená úzkostně depresivní porucha,jsem v pracovní neschopnosti od dubna tohoto roku,zdravotni stav se z mého pohledu příliš nezlepšil, připadám si jako na houpačce.Mám šanci na dosažení invalidního důchodu?Děkuji Vám za odpovědˇ´.Renata

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renato,

při Vašem postižení je šance na získání ID, ale měla byste být v pracovní neschopnosti delší dobu, než je současná doba. Zkuste požádat až tak koncem roku.

S pozdravem Václav Krása