Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Milan
Předmět dotaz
Dotaz

Hezký den pane Kráso.CHci se informovat ohledně mého duchodu ktery my byl z PID o měsíc dřív než jsem měl určení  kontroli. snížen na 2.stupen.Dost mě udivilo že před 3lety jsem měl stav poklesu nejméně o 66 procent a nyní po 3 letech kdy nastalo zhoršení zdravotního stavu my lékařka napsala 45 proceńt plus 10 procent komplikace.celkově 55 procent což mě dost překvapilo jak se" uzdravuji ".z těžkého diabetu a ruzných komplikací.a nebo každá lékařka určuje stav podle jiných měřítek.Děkuji za vaší radu a prosím o Váš nazor na to než začnu dělat nějaké řešení.Přeji hezky den M.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

doporučuji Vám, abyste proti rozhodnutí o snížení ID podal námitku, a to prostřednictvím OSSZ ji adresujte na ČSSZ. Námitku musíte podat do 30 dní od doručení rozhodnutí. Pokud Vám byl PID vyměřen před 1. 1. 2010, měl by Vám být vyplácen PID v plné výši ještě 13 měsíců.

S pozdravem Václav Krása