Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz.

Autor Vondráčková Ilona
Předmět dotaz.
Dotaz

Dobrý den,chtěla bych se optat jak mám postupovat při podání žádosti o částečný invalidní důchod. Jsem po druhé operaci krční páteře. první v roce 2010, mohutné dorsální osteofyty, 5/6dynamická náhrada,C-Active o vel.6mm a C6/7Cervios-Chronos o vel 7mm Po první operaci jsem nastoupila zpět do zaměstnání,jenže teď v roce 2012 4.7. jsem se musela podrobit další oper. a to C4/5 Zero-P fiksován 2 vruty. Mám PN. Jsem pořád zaměstnanec. Mám sama podat výpověď ze zdravotních důvodů,protože vím,že se nebudu moct vrátit, pracuji v Domově pro důchodce a práce není lehká,náhradní práci lehčí pro mně zaměstnavatel nemá. Nevím jak mám postupovat a jestli vůbec budu mít nárok na ČD.  DĚKUJI VÁM ZA ODPOVĚĎ.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vondráčková,

v žádném případě zatím nedávejte výpověď z pracovního poměru. Žádost by měl v zásadě napsat Váš ošetřující lékař. Zpravidla bývá úspěšná při pracovní neschopnosti, delší než půl roku. Pokud jste v PN krátce, tak nemá asi smysl tuto žádost podávat. I když, pokud je diagnóza zcela zřejmá, tak může být žádost úspěšná také.

S pozdravem Václav Krása