Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Mirka Smolíková
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat: podala jsem si žádost o ČID a nyní má napsat posudek má obvodní lékařka. Ta má od mého lékaře v průběhu několika let různé zprávy a potřebovala by od mého odborného lékaře celkový posudek na můj zdravotní stav. Mám na to nárok , aby mi odborný lékař tento posudek napsal ( třeba za poplatek) nebo to záleží jen na jeho ochotě, což on nemá. Jak mám v této situaci postupovat. Děkuji za odpověď. Smolíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Smolíková,

odborný lékař je povinen pro potřeby České správy soc. zabezpečení vyhotovit odborný posudek, ale za poplatek.

S pozdravem Václav Krása