Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Lenka
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Krása,nedávno jsem od Vás dostala odpověď na můj dotaz za kterou Vám moc děkuji a jestli můžu,tak bych měla ještě jeden dotaz.O invalidní důchod jsem si zažádala v září 2011,24.10.2011 jsem nastoupila na druhou operaci,poté jsem byla v neschopnosti.K posudkové komisi na ČSSZ jsem byla pozvána teprve v březnu 2012,kde mi bylo oznámeno,že jsem dostala plný invalidní důchod III.stupně,který mi byl přiznán zpětně od 12.8.2011 na dobu jednoho roku,poté kdybych neprodělala další operaci,bych dostala důchod částečný II.stupeň.Bylo mi řečeno,že neschopenku musím ukončit do 6.4.2012,což jsem udělala a tím dnem jsem nastoupila do ID,Můj dotaz je,kdy tedy bude končit ten rok,jestli(bylo by logické) teď v srpnu?Nebo to je rok od nástupu do ID?Děkuji Lenka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

rok pobírání důchodu bude končit v srpnu 2012, protože by Vám měla být doplacena částka ID od srpna 2011.

S pozdravem Václav Krása