Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Radek Žatecký
Předmět dotaz
Dotaz

Jsem po operaci meziobratlových plotének s trvalou velkou fixací páteře. Mám omezzení v rotaci těla, a občas mě brní palce u nohou. Pracuji jako tesař. Po operaci mi bylo řečeno, nesmím zvednout víc jak 10 kg, po měsíční rehabilitaci mi to opět zdůrazňovali. Po roční pracovní neschopnosti jsem byl uznán jako práce schopen bez jakéhokoliv omezení. Žádal jsem si o nvalidní důchod alespoň částečný ale mám podle posudkové lékařky omezení jen 20 procent a to z důvodu, že jsem dlouhodobě marodil. Po třech dnech v práci mám pocit, že veškerá snaha lékařů kteří mě operovali byla zbytečná, mám velké bolesti v oblosti operačního zákroku, chybí mi tam i tkáň zhruba 1,5 cm. Ctěl bych se zeptat jestli opravdu nemám nárok vůbec na nic ani na ten částečný invalidní důchod. Mám odpracováno 38 roků.

Předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Žatecký,

máte několik možností řešení. Můžete podat námitku proti rozhodnutí o nepřiznání ID, nebo po půl roce můžete podat opětovně žádost o ID. Jenom Vás upozorňuji, že pokud by Vám byl přiznán, tak těžko můžete pracovat jako tesař. Pokud máte obtíže tak doporučuji, abyste šel na pracovní neschopnost.

S pozdravem Václav Krása